Kolejne wsparcie dla szpitala

PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa kolejny raz wsparła placówkę medyczną – tym razem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, największy kompleks szpitalny w południowej Polsce.

26 maja 2022 roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu (dawny Szpital Górniczy) otrzymał od spółki darowiznę rzeczową. Złożyły się na nią cztery ssaki elektryczne marki ANMER typu New Hospivac 350 FULL 2. Przekazane ssaki to niezbędne narzędzie na salach operacyjnych oraz oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Ten specjalistyczny sprzęt, przystosowany do pracy ciągłej, używany jest przez lekarzy do odsysania płynów, gazów, tkanki, a nawet kości. Posiada pompę gwarantującą wysoką trwałość, znaczną silę ssania i nie wymaga konserwacji. Przejrzysty panel sterujący i pełna gama akcesoriów sprawiają, że jest to idealne urządzenie do odsysania chirurgicznego podczas operacji ratujących życie.

W imieniu naszej spółki sprzęt medyczny przekazał członek zarządu Sławomir Błażej. W imieniu szpitala dar przyjęli: Łukasz Dolata – dyrektor ds. ekonomicznych i zarządzania majątkiem, dr Bartosz Straszak – dyrektor ds. inwestycji i rozwoju oraz dr Jerzy Eszyk z Oddziału Gastroenterologii i Onkologii Przewodu Pokarmowego.

Szpital w Sosnowcu jest jedynym centrum urazów wielonarządowych w województwie śląskim. Dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostyczno-leczniczym i posiada nowoczesne lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. To także wiodący na Śląsku ośrodek wspierający transplantologię. Między innymi do tego szpitala trafiają górnicy po wypadkach, co po niedawnych tragicznych wydarzeniach w Pniówku i Zofiówce dodatkowo przyczyniło się do decyzji zarządu spółki o przekazaniu darowizny.

Wyrażamy zadowolenie, że mogliśmy wesprzeć misję szpitala w zakresie ratowania życia i zdrowia mieszkańców naszego regionu. Wszystkim pacjentom życzymy wytrwałości i szybkiego powrotu do zdrowia.