zdjęcie

Pod takim tytułem 29 maja odbyła się IV Konferencja Ciepłownicza poświęcona innowacyjnym metodom oczyszczania spalin w kotłach rusztowych, zorganizowana przez Global Eco-Bat Technologies na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Współorganizatorami konferencji były Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju oraz Spółka Energetyczna „Jastrzębie”.

W gronie współorganizatorów znalazły się również firmy, których rozwiązania technologiczne zostały wykorzystane przy budowie instalacji doświadczalnych zabudowanych w Zakładzie Cieplnym w Raciborzu.

Firma FPM podzieliła się z uczestnikami konferencji nowinkami technologicznymi dotyczącymi konstrukcji palenisk rusztowych. Jej przedstawiciel Artur Merchut prezentował między innymi rusztowiny ażurowe montowane w kotłach Zakładu Cieplnego w Raciborzu. Elwira Szałucka z firmy Doster przeprowadziła wykład na temat wpływu wody uzupełniającej i obiegowej na żywotność instalacji ciepłowniczych, a Zbigniew Siwek z Ekonormu prezentował „Czarny Lód”, czyli powłokę do zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni wewnętrznych.

Nowatorskie zabezpieczenia termiczne instalacji ciepłowniczych systemu Stop-Therm przybliżył uczestnikom Jerzy Socha.

W trakcie konferencji można było również poznać źródła finansowania technologii ograniczających niską emisję oraz zapoznać się z dobrymi praktykami z zakresu poprawy efektywności przesyłania i dystrybucji ciepła na przykładzie działań wdrożonych przez PEC Jastrzębie-Zdrój.

Doświadczeniami wynikającymi z badań i eksploatacji instalacji do redukcji zanieczyszczeń w spalinach kotłów rusztowych na przykładzie instalacji DeNOx, SO-RA i INDEKS działających w ZC Racibórz oraz wynikami badań potwierdzającymi skuteczność tych instalacji podzielili się dr Katarzyna Matuszek z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Norbert Buchalik – kierownik ZC Racibórz oraz Krzysztof Trzeciak z Global Eco-Bat Technologies.

Głównym punktem konferencji była możliwość wizytacji instalacji do redukcji emisji zanieczyszczeń zabudowanych w ZC Racibórz przez uczestników.

Wnioskodawca

(lub nr zlecenia)

pracownika PTEP nadzorującego/realizującegoumowę

Pracownik Wnioskodawcy składający wniosek:

Dane użytkownika, któremu ma zostać przydzielona karta (dalej: Użytkownika):

Wnioskowany okres ważności karty F:

Oświadczenie Wnioskodawcy

Osoba dla której wnioskowana jest karta identyfikacyjna została poinformowana przez pracodawcę,że jej dane osobowe będą przetwarzane przez PGNIG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A. z siedzibąJastrzębiu Zdroju przy ul. Rybnickiej 6c.

Wnioskowany użytkownik karty identyfikacyjnej nie był karany za spożywanie alkoholu, palenie papierosów oraz zabór mienia na terenie PGNIG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A.