zdjęcie

PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa aktywnie włączyła się w pomoc dla uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy. Dzięki współpracy spółki z Urzędem Miasta Rybnika azyl znalazło kilkanaście kobiet z dziećmi.

W dniu 2 czerwca br. odbyło się oficjalne przekazanie lokalu na potrzeby uchodźców zza wschodniej granicy. Ze strony PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa w wydarzeniu wziął udział prezes zarządu Marcin Gawroński, natomiast Urząd Miasta reprezentował prezydent miasta Rybnika Piotr Kuczera.

- Cieszymy się, że możemy realnie pomóc osobom z terenów dotkniętych wojną, nie tylko przekazując dary rzeczowe dla mieszkańców Ukrainy, ale także użyczając pomieszczeń, które mogą zostać wykorzystane na udzielenie im schronienia. Nasza spółka, zarówno zarząd, jak i pracownicy, ma świadomość, jak to wsparcie jest dzisiaj niezbędne – powiedział prezes Marcin Gawroński.

Tymczasowe mieszkanie znajduje się w nietypowym miejscu, bo na piętrze budynku głównego węzła cieplnego GWC C-2 przy ulicy ks. Henryka Jośki w Rybniku w dzielnicy Maroko-Nowiny. Do tej pory były to pomieszczenia socjalne dla pracowników spółki i to oni wyszli z inicjatywą przekazania ich potrzebującym. Dążąc do zapewnienia komfortowych warunków mieszkaniowych, spółka wyremontowała przedmiotowe powierzchnie i przystosowała je do zamieszkania. Goście z Ukrainy mają do dyspozycji trzy odnowione pomieszczenia, kuchnię i łazienkę wyposażone w niezbędne sprzęty, naczynia, pościel i urządzenia AGD.

Cieszymy się, że dzięki współpracy PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa z Urzędem Miasta Rybnik oraz Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej osoby dotknięte wojną odnalazły spokojny, cichy i bezpieczny kąt, w którym będą mogły przeczekać ten trudny dla nich czas.