zdjęcie

19 października 2018 roku PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa podpisała ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim umowy w sprawie podłączenia do sieci ciepłowniczej trzech wodzisławskich szkół: Zespołu Szkół Technicznych, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Umowy ze strony spółki podpisał wiceprezes Paweł Szczeszek, powiat wodzisławski reprezentował starosta Ireneusz Serwotka. W spotkaniu uczestniczyli również Barbara Laska z Biura Obsługi Klienta i Dariusz Lenart z Działu Dystrybucji spółki.

Realizacja podłączenia kompleksu budynków Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. do sieci ciepłowniczej przewidywana jest na 2019 r., do pozostałych szkół ciepło systemowe popłynie najpóźniej w 2020 roku.Zadanie dotyczące Zespołu Szkół Technicznych obejmuje likwidację istniejącej kotłowni węglowej o mocy 1 370 kW i budowę wymiennikowni ciepła o mocy 1 057 kW wraz z przyłączeniem do sieci ciepłowniczej.

Również istniejąca przy ul. Szkolnej kotłownia węglowa ogrzewająca budynki I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ekonomicznych zostanie zlikwidowana. W zamian za to powstanie wymiennikownia ciepła o mocy 400 kW wraz z przyłączeniem do sieci cieplnej.

Realizacja tych zadań przyczyni się do poprawy odczuwanego w budynkach szkolnych komfortu cieplnego oraz wpłynie pozytywnie na jakość powietrza w najbliższej okolicy poprzez całkowitą likwidację emisji zanieczyszczeń z kotłowni węglowych.