zdjęcie

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa SA przygotowała dla najmłodszych mieszkańców regionu specjalne spotkanie poświęcone ekologii.

Tym razem odbyło się ono w jednym z rybnickich przedszkoli. W formie zabawy i quizu dyskutowano z przedszkolakami na ważne tematy dotyczące przede wszystkim smogu. Kilkulatki doskonale orientowały się w tej kwestii. Dzieci wiedziały jak istotnym elementem życia człowieka jest czyste powietrze i jakie zagrożenia niesie za sobą zanieczyszczone powietrze. Dzieci również uważnie słuchały skąd bierze się ciepło w domowych kaloryferach, jak Spółka zapewnia bezpieczeństwo, komfort i ułatwia pracę górnikom na dole kopalni. Najmłodsze pociechy aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań i chętnie dyskutowały. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kredki i specjalne kolorowanki tak aby w formie zabawy plastycznej mogły już po spotkaniu utrwalić nabytą podczas spotkania wiedzę.

Kredki i kolorowanki dotarły do ok. 1000 dzieci  jastrzębskich i rybnickich przedszkoli, na terenie których Spółka świadczy usługi dostaw ciepła.