zdjęcie

foto: Arkadiusz Kogut

26 lutego wszyscy chętni pracownicy PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa mogli zapisać się do bazy fundacji DKMS. Rejestracja odbywała się w ramach akcji „Wszyscy dla Miłosza – zostań potencjalnym dawcą szpiku!”.

 

Poszukiwaliśmy bliźniaka genetycznego dla 41-letniego Miłosza, pracownika Jastrzębskiej Spółki Węglowej i innych chorych na nowotwory krwi. Wolontariuszki przyjmowały zgłoszenia od 7.00 do 13.00 w 4 miejscach spółki: w budynku A i B Centrum Zarządzania oraz w Oddziale „Zofiówka” i „Żory”.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia odpowiedzieli na nasz apel i przyszli zarejestrować się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych krwi i szpiku. Tym samym dołączyli nie tylko do bazy DKMS, ale do wielkiej społeczności łączącej osoby o dużej motywacji i zaangażowaniu, którym leży na sercu dobro innych.

Gratulujemy również fundacji DKMS, która w ubiegłym roku obchodziła 10-lecie swojego istnienia w Polsce, a 27 lutego świętowała Światowy Dzień Organizacji Społecznych.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. W bazie fundacji zarejestrowanych jest 1 480 395 potencjalnych dawców, 6 263 podzieliło się już cząstką siebie.

Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w akcji w spółce, a chciałby pomóc, może śledzić na stronie DKMS kalendarz dni dawcy (https://www.dkms.pl/pl/dni-dawcy) lub zamówić pakiet rejestracyjny online (https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca).

Pomagajmy! Każdy z nas może uratować komuś życie.