zdjęcie

zdjęcie: PPZOZ w Wodzisławiu Śląskim

PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa wsparła szpitale w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Przekazane przez spółkę dary zwiększą bezpieczeństwo i komfort pacjentów oraz pracowników tych placówek medycznych.

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim otrzymał od spółki darowiznę w postaci sprzętu medycznego. Wśród zakupionych materiałów znalazły się osłony radiologiczne dla personelu medycznego i pacjentów (garsonki ochronne, osłony na tarczycę) oraz takie wyposażenie, jak maty antypoślizgowe, materac próżniowy do kompletnego pozycjonowania czy materac chirurgiczny. Dzięki tym przedmiotom możliwa będzie wszechstronna ochrona przed promieniowaniem rentgenowskim podczas wykonywania badań. Lepsze będą również jakość udzielanych świadczeń na bloku operacyjnym i komfort pobytu pacjentów na oddziałach szpitalnych.

Podczas spotkania 7 grudnia 2021 r. w imieniu spółki dary przekazali prezes zarządu Krzysztof Zalewski i członek zarządu Sławomir Błażej. Podziękowania w imieniu PPZOZ wyraził dyrektor naczelny Krzysztof Kowalik.

– Wiemy, jak duże są potrzeby placówek medycznych, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, dlatego angażujemy się w działania wspierające szpitale w naszym regionie – powiedział prezes K. Zalewski. – Ponownie przekazaliśmy sprzęt medyczny, bo wierzymy, że zdrowie i życie małych i dorosłych pacjentów, którymi z oddaniem opiekują się pracownicy szpitala, jest najwyższą wartością.

Szpitale w Wodzisławiu i Rydułtowach leczą pacjentów m.in. z powiatu wodzisławskiego, raciborskiego i z terenu miasta Jastrzębia-Zdroju. Zabezpieczają także świadczenia zdrowotne dla pacjentów ubezpieczonych w Unii Europejskiej. Chorzy uzyskują pomoc zarówno w przyszpitalnych poradniach, jak i na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgicznych, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczym, neonatologicznym, pediatrycznym, neurologicznym czy rehabilitacyjnym. Przy szpitalach znajdują się również dla wszystkich punkty wymazowe drive-thru, pobierające materiał do przeprowadzania testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.